UN Global Compact “Genç Profesyoneller için SKA İnovasyonu” Programıyla geleceğin iş dünyası liderlerini destekliyor! 

UN Global Compact “Genç Profesyoneller için SKA İnovasyonu” Programıyla geleceğin iş dünyası liderlerini destekliyor! 

 

 

UN Global Compact Türkiye, 35 yaş altı profesyoneller için başlattığı “SKA İnovasyonu” (SDG Innovation) programıyla genç profesyonelleri şirketlerine özel, inovatif sürdürülebilir çözümler geliştirmek üzere bir araya getirecek. UN Global Compact Türkiye bu programla geleneksel iş modellerini yeniden düşünmeleri ve yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmaları için geleceğin iş dünyası liderlerini destekliyor. SKA İnovasyonu Programı, Şubat 2024’te başlayarak 6 ay sürecek. Programa başvurular 15 Ocak 2024 tarihine kadar devam edecek.

 

 

 

Birleşmiş Milletler’in 2030 yılında ulaşmayı hedeflediği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı (SKA)’nda ilerlemeyi hızlandırmak için sürdürülebilir ve inovatif iş çözümleri giderek daha fazla önem kazanıyor.  

 

UN Global Compact tarafından hayata geçirilen SKA İnovasyonu (SDG Innovation) Programı, sürdürülebilirlik sorunlarına yenilikçi ve pazar değeri olan çözümler bulmaları konusunda şirketleri destekliyor. Türkiye dahil 17 ülkede eş zamanlı uygulanan program UN Global Compact üyesi şirketlerin 35 yaş altı, liderlik potansiyeli taşıyan genç yeteneklerini sürdürülebilirlik sorunlarına radikal inovasyon bakış açısıyla çözüm üretmeleri için bir araya getiriyor. UN Global Compact üyesi şirketlerin başvurularını 15 Ocak 2024 tarihine kadar UN Global Compact Türkiye web sitesi üzerinden yapabileceği program Şubat 2024’te başlayacak ve toplamda 6 ay sürecek.

 

35 yaş altı yenilikçi profesyonelleri geliştiren özel bir küresel program

 

35 yaş altı profesyonellere yenilikçi projeler üzerinde iş birliği yapma fırsatı sunan SKA İnovasyonu (SDG Innovation) Programı katılımcılara; online dersler, inovasyon kampları, küresel webinarlar, birebir mentörlük, küresel geri bildirim oturumları gibi etkinlikler sunuyor. Programa katılan ekipler, inovasyon ve sürdürülebilirliği bir araya getiren, şirketleri için somut piyasa değerine sahip çözümler geliştiriyorlar. Geliştirdikleri çözümleri hem Türkiye’de hem de küresel platformlarda sunma imkânı elde ediyorlar. Genç profesyoneller bu süreçte küresel bir networkün parçası oluyorlar.

 

Programa katılan genç liderlerin %89’u geliştirdiği çözümleri üst yönetimlerine sundu. 

 

2019 yılından bu yana uygulanan Programa katılan genç liderler aldıkları eğitim sayesinde geliştirdikleri çözümleri üst yönetimlerine sunmak konusunda plan yaptıklarını belirtti. Liderlerin %89’u çözümlerini üst yönetimlerine sunduklarını kaydetti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x