Ünlülerin Kullanmadıkları Gerçek İsimlerini Öğrenince Ufak Bir Sarsıntı Yaşayacağınız Kesin

Biz onları yıllardır ekranda, sahnede gördüğümüz isimleriyle tanıyoruz ama gerçekler bambaşka. Bakalım en çok hangi ünlünün gerçek adı sizi şaşırtacak?

1. Ciguli (Angel Yordanov Kapsov)

Bulgaristan doğumlu müzisyen aramızdan ayrılalı neredeyse 10 yıl oldu. Onu hep gülen yüzü ve neşeli şarkılarıyla hatırlayacağız.

2. Manuş Baba (Mustafa Özkan)

Sanatçının anneannesi kendisini hep Manuş diye severmiş, Manuş adı oradan geliyor. Baba da kendisinin konuşmaya başladığında ilk söylediği kelimelerden.

3. Mabel Matiz (Fatih Karaca)

Mabel Matiz’in isim hikayesini hayranları bilir ama biz yeniden hatırlatalım. Kumral Ada Mavi Tuna romanında yer alan ‘Tuna’ karakterinin takma adı ‘Mabel’ ve ‘çok sarhoş, düşkün kimse’ anlamlarına gelen Eski Yunanca kökenli kelime ‘Matiz’in birleşiminden oluşan bir takma isim.

4. Danla Bilic (Neslihan Damla Aktepe)

Danla internette kullanacağı ismi seçerken, adını sürekli Danla şeklinde yanlış yazmasından dolayı Danla olduğunu, Bilic kısmının ise Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Slaven Bilic’e hayranı olduğu için seçtiğini açıklamıştı.

5. Banu Alkan (Liz Remka Rebronja)

Yugoslavya doğumlu oyuncu, ailesiyle birlikte Türkiye’ye göçüp Türk vatandaşı olunca ismi Banu Alkan oldu. Bu arada Remka da yaban gülü demekmiş.

6. Harika Avcı (Nermin Ocak)

Kemeraltı’nda gezerken bir ajans sahibi tarafından keşfedilen fabrika işçisi Nermin, sahnelere doğru yol alır. Şarkıcı olmadan önce de Gönül Yazar bu güzel kızın adını Harika Avcı olarak değiştirir.

7. Nuri Alço (Nureddin İbrahimov)

Bulgaristan kökenli sanatçının dedesi, Kel Aliço olarak bilinen bir Kırkpınar pehlivanı. Onun adı da yıllar içerisinde böyle değişmiş.

8. Alişan (Serkan Burak Tektaş)

Prestij Müzik zamanında kendi adıyla albüm çıkartan sanatçı, daha sonra sahneye Alişan olarak çıkmaya başladı. Bir süre sonra da sahne adını nüfus cüzdanına işletip resmileştirdi.

9. Kuşum Aydın (Muharrem Aydın Uğurlular)

Çıkardığı ‘Mutlu Yıllar Kuşum’ albümünden sonra Aydın’ın adı ‘Kuşum Aydın’ olarak kaldı. Zaten biz de ona Muharrem demezdik herhalde.

10. Berdan Mardini (Engin Karademir)

Diyarbakırlı sanatçı doğum adınının yerine sahne adını kullanmaya başlayınca bu ismi resmileştirdi.

11. Mert Fırat (Şahabettin Mert Fırat)

Mert Fırat aslında ilk adını hep kullanmak istemiş ama yapımcılar tarafından uzun bulunmuş. Sizce kendisinde Şahabettin tipi var mı?

12. Cenk Eren (Yüksel Venedik)

Bu kadar şekilli bir isim neden değiştirilir onu biz de bilmiyoruz. Sanki gerçek adı ve sahne adı yer değiştirmiş gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x