Yeni dönemin şifreleri: Osmaniye’nin sırrı… CHP’de neler değişecek…

OĞUZ OK | ÖZEL

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 8. Genel Başkanı Özgür Özel, yarın yapılacak devir teslim töreni ile CHP’nin 8. Genel Başkanı olarak görevine başlayacak

Özel’in, genel başkan olarak ilk yurt içi ziyaretini perşembe günü deprem bölgesi Hatay’a yapması bekleniyor. Özel, ikinci ziyaretini ise Osmaniye’ye yapacak. Peki nedir Manisalı Özel’in Osmaniye aşkı?

Özel, Hatay’ın ardından “ikinci memleketim” dediği Osmaniye’yi ziyaret edecek.

Peki Üsküp ve Selanik kökenli Balkan göçmeni bir ailenin ferdi olan Manisalı Özel’in Osmaniye sevdası nereden geliyor?

2011 seçimlerinde Manisa’dan Meclis’e giren Özel, CHP’nin aldığı “CHP’li vekillerin olmadığı illerde fahri milletvekili olarak görevlendirilme” kararının ardından rotasını CHP’nin milletvekili çıkaramadığı Osmaniye’ye çevirdi.

Özgür Özel, Osmaniye’de kasket taktı

“OSMANİYE, ÖZGÜR ÖZEL’İN MANİSA’YLA BİRLİKTE MEMLEKETİDİR”

Osmaniye’de kolları sıvayan Özel, iki yıl süreyle her ay Osmaniye’ye gitti.

Geçtiğimiz günlerde Osmaniye’ye giden Özel, şehirle kurduğu bağı ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

“Taziyeye gittik, düğün tebriğine gittik, partinin büyüklerini ziyaret ettik. Osmaniye’den iki seçimdir milletvekili çıkardık, gelecek dönem çok daha iyi bir sonuç alacağız. 3 belediye başkanı seçtirdik, iktidarın kirli pazarlıkları ikisi gitti. Giden gider ama yaprak dökülür, çınar dimdik ayaktadır, o belediyeleri tekrar alacağız. Kurumuş yapraklar döküldü diye kimse üzülmesin. O belediyeleri alacağız, daha fazla belediye alacağız, Osmaniye Belediyesini alacağız, birinci parti olacağız. İl yönetimi, ilçe yönetimi çalışacak, vekilimiz çalışacak. Genel Başkanların memleketinde partileri birinci parti olur. Osmaniye, Özgür Özel’in Manisa’yla birlikte memleketidir. Osmaniye’de Özgür Özel kendi evindedir. Ben, Osmaniye’ye baba evinden, ana kucağından helallik almaya geldim.”

Şimdi CHP’nin lideri olan Özel, partisinin 13 yıl önce aldığı kararı unutmadı ve Osmaniye’ye olan sevgisini bir kez daha hatırlatarak genel başkan olarak ikinci ziyaretini Osmaniye’ye yapacak.

PM VE MYK

11 Kasım Cumartesi günü ilk Parti Meclisi (PM) toplantısına başkanlık edecek Özel, yeni Merkez Yürütme Kurulunu (MYK) açıklayacak

Özel, salı günü de genel başkan olarak ilk kez grup toplantısında milletvekillerine hitap edecek.

Parti örgütüyle daha sık bir araya geleceğinin ve kararları birlikte alacağının sözünü veren Özel, bu doğrultuda 6 ayda bir kurultay delegeleriyle bir araya gelecek.

Özel’in il başkanlarıyla da daha sık görüşmesi bekleniyor. Bu kapsamda il başkanlarıyla ilk toplantı 18-19 Kasım’da yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x